Buty do biegania Salomon

Buty do Biegania SALOMON

Speedcross 2

Ultra lekki but.Obuwie przystosowane do uprawiania biegów górskich i rajdów terenowych.Posiada właściwości zarówno buta biegowego, jak i trekkingowego ze względu na wysoko zaawansowaną technicznie podeszwę WINTER CONTAGRIPTM. Spody podeszwy wykonane są z profesjonalnej 100 % mieszanki gumowej, która gwarantuje elastyczność, przyczepność do podłoża (właściwości antypoślizgowe) jak i odporność na użytkowanie. W zakres zastosowanych technologii konstrukcyjnych wchodzi także specjalny system Salomon Cushioning SystemTM (SCS). Jest on odpowiedzialny za ochronę stopy przy zginaniu podeszwy podczas biegu, zabezpiecza staw skokowy, tłumiąc wstrząsy w okolicy pięty. Niwelując tym samym zjawisko nadmiernej pronacji i supinacji. W okolicy śródstopia zastosowano poliuretanową, zatem bardzo wytrzymałą śródpodeszwę E.V.A. (Ethylene Vinyl Acetate) zapewniającą amortyzującą ewentualne wstrząsy na górzystym terenie, jednocześnie usprawniając naturalny ruch stopy podczas kolejnych faz kroku. Jest ona formowana specjalną techniką ciśnieniową. Antypoślizgowa guma obejmująca całość podeszwy jest odporna na ścieranie i zużycie. Kształt rzeźby rowków protektora, sposób ich pochylenia oraz głębokośc gwarantują odpowiednią przyczepność zarówno podczas wchodzenia, schodzenia, jak i trawersowania zbocza góry. But dodatkowo wyposażony został w system SENSIFITTM gwarantujący komfort podczas zbiegania z góry. Utrzymuje on linię stopy w jednym miejscu, gwarantuje prawidłowe obejmowanie tak aby zapewnić odpowieni luz w czubku buta i dopasowanie w obrębie śródstopia i pięty. Asymetryczne wiązanie QUICKLACETM ( typu „one pull „ ) pozwala na szybkie , niezawodne i trwałe sznurowanie buta poprzez pociągnięcie kevlarowej wytrzymałej sznurówki za pomocą blokera, który dodatkowo chowany jest w specjalnej kieszonce umieszczonej w przedniej części „języka”. Środowisko antybakteryjne, antyodorowe i oddychające w obrębie całej długości stopy zapewnia wygodna wkładka Ortholite®. Waga buta jest stosunkowo niska wobec całości konstrukcji : 310 g ( SIZE UK 8.5 ).

buty do biegania salomon
Salomon SpeedCross 2

XA pro 3D XCR

Niezwykle lekki i trwały but przeznaczony do biegów po górskich terenach i wszelkich terenach o stosunkowo miękkiej nawierzchni. Idealny but do wszelkiej aktywnośći w ramach TRIAL RUNNING. Wykończenie pokryte jest materiałem GORE -TEX® zabezpieczającym stopy przed zwilgoceniem , a jednocześnie gwarantujący wysoki poziom oddychalnośći stopy. Stąd but jest wodoodporny, nie stanowiąc jednocześnie bariery w procesie transmisji nadmiaru ciepła w kierunku od stopy na zewnątrz. W konstrukcji buta zastosowano specjalną, przestrzenną technologię 3D ADVANCED CHASSISTM zapewniającą ergonomiczne ruchy, dostosowując podeszwę do podłoża zapobiegając przy tym ewntualnym urazom, a także nadmiernej pronacji. Warstwa zewnętrzna pokryta technologią CONTAGRIPTM gwarantuje doskonałą przyczepność do podłoża zarówno na śliskiej, jak i suchej nawierzni. Wykonana jest ona ze specyficznej mieszanki gumowej odpornej na ścieranie. Rozwarty kształt rowków protektora nietylko zapewnia poza wysokim stopniem antypoślizgowości i przyczepności samoczyszczenie się podeszwy ze żwiru, piasku, czy błota. System SENSIFITTM – 4 boczne „paski” zapewniaja prawidłowe trzymanie stopy, jej właściwe obejmowanie. W obrębie śródstopia zagwarantowano dodatkową amortyzację w postaci konstrukcji ENERGY CELL. Asymetryczny system szybkiego rozwiązania QUICKLACETM wraz z „kieszonką” przy języku do schowania sznurowadeł gwarantuje trwałe, komfortowe umiejscowienie stopy w jednej linii. Za antybakteryjne, anyodorowe środowisko wewnątrz konstrukcji buta odpowiada oddychająca wkładka Ortholite®. Waga buta : 380 g ( SIZE UK 5.5 ); 420 ( SIZE 8.5 )

buty biegowe Salomon XA pro 3D XCR
Salomon XA pro 3D XCR

XT WINGS

Model z linii butów zaprojektowanych do uprawiania biegów górskich. Profesjonalnie przygotowana konstrukcja butów pozwala na użytkowanie ich nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Zaawansowana technologia AGILE CHASSIS SYSTEMTM zapewnia maksymalną stabilizację i ochronę stopy na całej jej długości przy jednoczesnym usprawnieniu odbicia pięty w ostatniej fazie ruchu. System zapewnia dynamiczne oddziaływanie na stopę oraz dobre czucie podłoża. Technologią budowy przypomina ludzkie ciało. Składa się ono ze „szkieletu” gwarantującego kontrolę pracy podeszwy i stabilizację „mięśni” odpowiadających za komfort użytkowania i amortyzację (także dzięki śródpodeszwie E.V.A.) oraz „ścięgna” kumulującego energię i upłynniającego ją w momencie wybicia pięty. Zróżnicowana pod względem głębokości i pochylenia rzeźba protektora zapewnia doskonałą przyczepnośc. System szybkiego, trwałego wiązania QUICKLACETM pozwala na wygodne i bezpieczne umocowanie stopy w bucie. Komfort, a także najwłaściwsze mocowanie stopy zwłaszcza podczas stabilnego schodzenia w dół zapewnia technologia SENSIFIT wzmocniona przez 4 „paski” umieszczone po obu stronach buta. Uczucie komfortu, świeżości oraz gwarancję antybakteryjnych właściwości zapewnia wkładka ORTHOLITE®. Waga butów : 320 g (SIZE UK 5.5 ) ; 360 G (UK 8.5 )

buty biegowe Salomon XT WINGS
Salomon XT WINGS

źródło: http://trailrunning.pl