I Bieg Piastowski Kruszwica Inowrocław

Bieg Piastowski – z pierwszej stolicy Piastów Kruszwicy do miasta Na Soli Inowrocławia odbędzie się 17 maja 2008 roku. Bieg wpisano do kalendarza imprez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zastąpi on organizowany pięciokrotnie w Inowrocławiu Bieg Zwycięstwa i jest wznowieniem idei Biegu Szlakiem Piastowskim sprzed lat. Jednym z wielu celów przyświecających organizacji Biegu jest integracja środowiska biegaczy na płaszczyźnie sportowej rywalizacji, uświadomienie dzieciom i młodzieży ważności sprawności fizycznej w życiu współczesnego człowieka oraz uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla gości i mieszkańców powiatu Inowrocławskiego.

Bieg Piastowski ma charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny, jest to półmaraton na dystansie 21 km, uczestniczyć w nim będą biegacze zarówno z całej Polski jak i z zagranicy. Atrakcją zawodów będzie udział specjalnie zaproszonych biegaczy z Kenii. Swoją obecnością zaszczycą nas również znakomici goście m.in. Jacek Wszoła, Kazimierz Zimny, Zdzisław Hoffman, Jan Jaskólski, Michał Jachimowski, Witold Baran, Tadeusz Kaźmierski, Ryszard Szczepański, Krzysztof Wolsztyński oraz Zbigniew Makomaski.
Uroczyste otwarcie Biegu oraz imprezy towarzyszące rozpoczną się 17 maja o godz. 10.00 w Kruszwicy tuż obok Mysiej Wieży. Startujemy o godz. 12.00. Meta na Stadionie Miejskim nr 1 przy ul. Werzbińskiego 2 w Inowrocławiu.

Obok biegu głównego planowane są również biegi na dystansach 800m, 1000 m, 1200 m, 1500 m oraz 3000 m dla młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne oraz pamiątkowe upominki.

Liczymy na Państwa pomoc w popularyzację biegu, co będzie miało niewątpliwie istotny wpływ na końcowy sukces organizacyjny i ogólną satysfakcję wszystkich sportowców, gości biegu jak i zaangażowanych w jego realizację.

Informacje i zapisy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, al. Niepodległości 4, tel. (052) 35 55 355, fax. (052) 35 55 366. Bliższe informacje dotyczące Biegu Piastowskiego dostępne są na stronie internetowej: www.biegpiastowski.pl.

Autor: Agnieszka Eichstaedt